warszawa, PL
+48 503.717.345
lukasz@chinfo.pl

Rzecz o początku…

Rzecz o początku…

Wymyśliłem sobie to chinfo, więc skwapliwie będę korzystał z okazji, aby tą niezapisaną tablicę zapełnić filmami i krótkimi tekstami w temacie Chin.

Po co ci to?

  • Żeby się wyżyć medialnie
  • Zyskać hejterów, którzy utwierdza mnie w przekonaniu, że idę w dobrą stronę
  • Ponieważ jeszcze tego nie robiłem (dziennikarz z wykształcenia…)
  • Zarobić miliony
  • Przy okazji zabrać obiektywny głos w sprawie współczesnych Chin i miejsca Polski we współczesnym świecie na przełomie… bla bla bla. Nudzić nie będziemy, tylko lecimy po wiedzę. Uczmy się od najlepszych. Chińczykom w ostatnich latach mądrości nie brakuje więc będziemy ich tu podpatrywać i czerpać z chińskiego źródełka wiedzy biznesowej.

Blog ten nie ma walczyć o uwagę Kowalskiego w temacie Chin. Ten jest zajęty ogarnianiem fali informacji o strzelaninach w USA i kwotach połowów dorsza wyznaczonymi w unijnych gabinetach. Wiem, że świadomość wagi informacji dot. ChRL jest w Polsce bliska zeru. Świadczy o tym fakt, że wciąż słyszy się bezmyślnie powtarzane hasła o wyzysku za miskę ryżu i trampkach pachnących gumą… Przy akompaniamencie tych haseł umyka rodakom fakt, że łódzkie szwaczki znów mają pracę….Tym razem tracą ją, na rzecz Polek oraz robotów, szwaczki z Chin. Te ostatnie, dla odmiany, nie płaczą z tego powodu.. – Ale dlaczego? – Można by zapytać..

To są zagadki niestety wciąż nieoczywiste dla nas. Póki jest kasa od Państwa na zakupy w dyskontach z długowieczną żywnością – jest dobrze. Można się rozejść. Na rozważania przyjdzie czas jak już nie będzie pracy nawet przy rozładowywaniu wagonów. Tak więc uczmy się od najlepszych i właśnie po to powstał ten blog.

A więc zaczynamy chińskie odliczanie 1..6..8.. Do dzieła!

Łukasz Gierejkiewicz
P.S. 168 (一六八  czyt. yīliùbā ) to liczba, a z racji podobnej wymowy także cyfrowy zapis chińskiego życzenia podążania drogą bogactwa .一路发 (yīlùfā). Jeśli więc chcesz mieć super numer telefonu lub fajną rejestrację samochodową - wybieraj ten układ cyfr. Chińczyk zrozumie :)

 

2 komentarze

  1. Piotr pisze:

    OK. Kanał dodany do RSS przez ten typ z 168 😀 Trafiłem tu przez „niusacza”. Dzięki za chęć dzielenia się informacjami nt. Chin. Powozenia i pozdr. Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *