warszawa, PL
+48 503.717.345
lukasz@chinfo.pl

Narzędzia

Narzędzia, których używam i polecam

– Bezsprzecznie najpopularniejsza aplikacja na telefon w Chinach. To nie dziecinny komunikator ala WhatsApp, tylko kombajn do zarządzania życiem oraz zapewne inwigilacyjna pętla. -Trudno .. co robić :). Po podłączeniu do kombajna karty bankowej (wydanej do rachunku założonego w Chinach) możemy nim opłacać rachunki, kupować jedzenie w ulicznych kramach (skan kodu QR), rezerwować bilety na samolot, pociąg, opłacić przejazdy taksówkami, przelewać kasę do znajomych. Jednym słowem wstęp do pełnej bezgotówkowości i kontroli w imię szybkiego i wydajnego życia. Wechat posiada wersję angielską, a także funkcję tłumaczenia na angielski. Must have dla wszystkich wybierających się do Chin, choćby na 3 dni. Wechat w przyszłości pewnie zastąpi Chińczykom dowód osobisty… Podsumowując: żyjemy w ciekawych czasach.

– aplikacja na telefon – słownik chińsko-angielsko-chiński. Appka jest darmowa w wersji podstawowej. Można dokupić dodatkowe słowniki, tworzyć fiszki, słuchać wymowy, tłumaczyć znaki przechwycone przez aparat. Tej ostatniej funkcji nie polecam osobom uczącym się chińskiego. Opcja ta rozleniwia. Znaki trzeba pisać!

Dobra polska aplikacja do ogarniania zadań i dzielenia się nimi. Niestety nie jest super intuicyjna i trzeba zainwestować trochę czasu, żeby ja przećwiczyć we własnych scenariuszach. Opcja płatna.